Film önerileri


En iyi filmler
Mr. Nobody - Bay Hiçkimse(2009) filmini izle
Başlıkta bahsi geçen Bay Hiç kimse, 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı 1 adam. Ölüm döşeğindeki Némo genç 1 çocukken bir peronda durduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir. Annesiyle 1likte mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar, sonsuz sayıda olasılığı doğuracaktır... İyi filmler ve pek çok gezegen, iki ölüm ve sevilecek kadınlar....

Life of Pi, Pi'nin Yaşamı(2012)
İzleyiciye çok farklı bir deneyim yaratacak olan LIFE OF PI, bizleri genç bir çocuğun inanılmaz macerasına sürüklüyor – heyecan verici, spiritüel, keyifli, tüyler ürpertici, espirili ve aynı zamanda trajik bir hikaye. Pi Patel’in Hindistan’daki egzotik bir hayvanat bahçesinden Pasifik’e uzanan yolculuğunda yaşadığı gemi kazası sonucu 1 sandalda 1 sırtlan, kırık bacaklı 1 zebra, 1 orangutan ve üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ile hayatta kalan tek insan olarak yaşadığı akıl almaz hikayesini sunuyor. Pi, uçsuz bucaksız okyanusta bir sandalda başbaşa kalan bu enteresan dörtlünün arasında hayatta kalma savaşı verirken, akılsı sonucu besin zincirine kurban gitmemeyi başarır ve sonunda Kaplan Richar Parker ile başbaşa kalır. Pi hayatta kalmak için bu devasa kaplana büyük bir anlayışla yanaşmak zorundadır ve inanılmaz masalları böylece devam eder.

A Beautiful Mind - Akıl Oyunları(2001)
John Forbes Nash Jr., genç yaşında geliştirdiği kuramlarla matematik dünyasının bir numaralı ismi haline gelir. fakat kısa süre içerisinde bencilliği ve kendine olan aşırı güveni sonucunda oluşan kişisel problemleri ile baş edemez duruma düşer. Dahilik ile delilik arasındaki ince çizgide, delilik tarafına doğru sürüklenir.

Oldboy - İhtiyar Delikanlı(2009)
Karısı ve bebeğiyle mutlu bir yasam süren işadamı Oh Dae-su 1 gün evinin önünden kaçırılır. Uyandığında kendini özel yapılmış bir hücrede bulur. Karısının öldürüldüğünü öğrenen Dae-su, 15 yıllık tutsaklığın ardından serbest 1akılır. Oh Dae-su yemin etmiştir. Mutlu hayatını yok eden adamdan intikam alacaktır. 1 Japon lokantasında tanıştığı Mido, intikamını alması için ona yardım sözü verir. Daha sonra ortaya çıkan Evergreen lakaplı bir adam ona 5 gün içinde neden hapsedildiğinin nedenini bulmasını aksi takdirde Mido'yu öldüreceğini söyler. Oh Dae-su, hapsedilmesinin ardındaki gerçeği bulur. Bununla beraber başka bir gerçeği de.

Film izle Aynı Seride Bulunan Filmler

Haklı İntikam(2002)

İhtiyar Delikanlı (2003)

İntikam Meleği(2005)

Scent of a Woman - Kadın Kokusu(1992)
Özel bir kolejde okuyan Charlie, paraya ihtiyacı olduğundan kör 1 adama, bakıcılık yapmaya razı olur ama iş, umduğu kadar basit olmayacaktır. Çünkü Emekli Albay Frank Slade' in haftasonu için çok özel bir planı vardır.

Bu plana New York'a yolculuk, kadınlar, iyi filmler 1 yemek, birinci sınıf şarap, tango, limuzin ve ne yazık ki, 1 de 45' lik dahildir. İşin kötüsü, bunları yaparken Charlie' yi yanından ayırmaya da hiç niyeti yoktur. Charlie, bir yandan okulda tanıklık etmek zorunda olduğu 1 soruşturmayla uğraşmak, diğer yandan Albay'ın her zaman yanında olup dediklerini yapmak zorundadır.

Al Pacino bu rolüyle kariyerinin ilk ve tek Oscar ödülünü kazanmıştı.

American History X - Geçmişin Gölgesinde(1998)
Derek Vinyard, babası zenciler tarafından öldürülen 1 Neo-Nazi'dir. bir gün arabasını soymaya çalışan üç zenciyi acımasızca öldürür ve tutuklanarak hapise gönderilir. Derek, hapiste kaldığı sürede ırkçı düşüncelerini sorgulamaya başlar ve iyilikle kötülüğün her ırkın içinde varolduğunu farkeder. Kardeşi Danny de ırkçı fikirler taşımaktadır ve yaşadıklarından ders alan Derek, hapisten çıkınca Danny'ye doğru yolu göstermeye çalışacaktır.

Donnie Darko - Karanlık Yolculuk(2001)
80'lerin sonunda geçen öyküde, Donnie Darko adında 16 yaşında bir genç, bazı gerçek olmayan görüntüler görmeye başlıyor. Özellikle de tavşan kostümlü 1 adam beliriyor sık sık. Çevresiyle uyum sorunu yaşayan genç, ailesinin ve okulun kendisi için çizdiği yoldan ayrılıp, esrarengiz misafirinin izinden gidecektir...

80'lerin gençlik filmleri, bilim kurgu ve korku filmlerinin, tüyler ürpertici karışımı olarak tanımlanabilecek film, son dönemin en ilgi çekici bağımsız yapıtlarından 1i.

Yönetmenin ilk filmi olan Donnie Darko, 2001 Sundance film izle Festivali'nde gösterildi. Filmin son derece başarılı web sitesi ise En film onerisi İyi Web Sitesi ödülü aldı.

Reservoir Dogs - Rezervuar Köpekleri(1992)
1 grup suçlu, 1 mücevher deposunu soyarlar. Polis o kadar çabuk peşlerine düşerki aralarında bir muh1 olduğundan şüphelenirler.
The Man from Earth izle - Dünyalı izle(2007)
Üniversitede başarılı bir tarih profesörü olan John Oldman ortada hiç1 neden yokken, aniden 10 yılını ayırdığı akademiden istifa etmiştir. Şehirden gitmeye hazırlanırken veda etmek için evine gelen meslektaşları ondan neden istifa edip gitmesi gerektiği konusunda bir açıklama yapmasını isterler. Arkadaşları John'un bu sessizliğine anlam verememektedirler. Önceleri suskun kalan John da neden gitmesi gerektiğini biraz geçmişe dönerek anlatmaya başlar.A Separation - bir Ayrılık (2011)
İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin biten bir evliliği konu alan Jodaeiye Nader az Simin/Nader ve Simin, bir Ayrılık adlı filmi, Berlin film izle Festivali’nde Altın Ayı Ödülü’yle onurlandırıldı. Filmin başrol oyuncuları Leila Hatami ve Peyman Moadi’nin yanı sıra, diğer ekip oyuncularının En Iyi Kadın ve En İyi Erkek Oyuncu Ödüllerini paylaşması da filmin başarısını farklı bir boyuta taşıdı.Farhadi, Altın Ayı’yı alırken yaptığı konuşmada, “Bu ödülü kazanacağımı hiç düşünmemiştim,” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu ödül, doğduğum, hikâyelerimi öğrendiğim ülkemin insanlarının düşünülmesi için çok iyi bir fırsat.”Geleneksel ve modern yaşama ve düşünme biçimleri arasındaki çatışmanın yanı sıra, sınıf farklılıklarını da ele alan film, bir kadının eşinden boşanmak için dilekçe vermesinin ardından yaşanan olayları anlatıyor.

Film, boşanmak üzere olan ama çocuklarının velayeti konusunda ikileme düşen 1 çiftin öyküsünü anlatıyor. Simin, kocası Nader ve kızı Termeh’le 1likte İran’ı terk etmek istemektedir. Nader’in Alzheimer hastası babasını bırakmayı reddetmesi üzerine boşanma davası açan Simin, dava talebi reddedilince anne babasının evine gider. Termeh ise babasıyla kalmaya karar vermiştir. Nader kızına ve babasına bakması için hamile 1 genç kadını tutar; ama bu durum daha fazla soruna yol açacaktır.